O autorze

Autor strony, Adrian Cieślik urodził się w Rabce w 1992 roku. Jednakże od najmłodszych lat związany jest z Dobrą, gdzie chodził do szkoły podstawowej i gimnazjum, a także gdzie się wychował. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej. Jako studia wybrał i ukończył w 2016 r. z wynikiem bardzo dobrym historię, specjalność archiwistyka na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Obecnie jest doktorantem tejże uczelni, na kierunku historia. Kierunek studiów jest nieprzypadkowy. Adrian bowiem jest żywo zainteresowany historią, zwłaszcza regionalną. Ponadto interesuje się archiwistyką, zagadnieniem archiwów kościelnych, a także etnografią oraz obyczajami i dawnym życiem codziennym i społecznym. 

Swoje zacięcie historyczne realizuje przede wszystkim poprzez studia. Jako historyk spełnia się, działając w Kole Naukowym Historyków Studentów i Doktorantów UPJPII, Polskim Towarzystwie Historycznym Oddział w Limanowej. Na swoim koncie ma kilka artykułów popularno-naukowych z zakresu historii regionalnej w "Gazecie Krakowskiej - Tygodniku Ziemia Limanowska" oraz w publikacjach naukowych (zob. tutaj).  

Oprócz zainteresowań historycznych, które stawia na pierwszym miejscu, Adrian interesuje sie także podróżami, zwłaszcza górskimi i fotografią. Szczególnie umiłował sobie Beskid Wyspowy i Gorce oraz Pieniny. Jego pasją są także wycieczki rowerowe, na które zaprasza każdego chętnego. Adrian służy również pomocą jako przewodnik po okolicy Dobrej, wskazując zabytki i miejsca historyczne zainteresowanym. W razie potrzeby - zakładka "kontakt".

Marzec 2023
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Newsletter

Facebook